مشکل سرعت و راه حل های آن

بعضی از کاربران در ساعات شبانه با مشکل سرعت روبرو میشوند که ممکن است این مشکلات به صورت فقط در شب یا در تمامی ساعات برایشان پیش بیاید. در اینجا بعضی از راه حل های امتحان شده را به شما اطلاع میدهیم که کاربران با موفقیت اطلاع از افزایش سرعت داده اند:

  1. انتخاب گزینه انتقال به سرور. اولین کاری که در هنگام کمبود سرعت باید انجام دهید انتقال فایلها به سرورهای ماست، توجه کنید که این کار باعث میشود فایلها از سرور اصلی خود به سرور ما منتقل شوند و دیگر وابسته به سرعت سرور آنها نباشند. گرچه برای انتقال فایلها باید کمی منتظر بمانید ولی اینکار باعث سرعت بالاتر در هنگام دانلود خواهد شد. توجه کنید که در صورت انتقال فایلها به سرور، فایلها برروی سرورهای زوج قرار خواهند گرفت.
  2. استفاده از چیز پی .ان. درصورتیکه پرت آن بسته نشده باشد و باعث کندی بیشتر نشود، در بعضی موارد گزارش شده که باعث سرعت بیشتر میشود. مخصوصا در مواردی که شرکت اینترنتی شما باعث کندی میشود.
  3. انتخاب بهترین سرور برای دانلود. این قابلیت که جدیدا در سیستم گنجانده شده به شما این امکان را میدهد که سرور را بین دیتاسنتر های مختلف انتخاب کنید. گاهی شرکتهای اینترنتی ارتباط بهتری با دیتاسنترهای متفاوت دارند و اینکار باعث سرعت بهتر در دانلود خواهد شد. برای این کار باید به صفحه مشخصات کاربری رفته و از بین گزینه های موجود سرورهای مختلف را تست کنید و بهترین سرور را برای دانلود انتخاب کنید.
  4. در نهایت افزایش تعداد کانکشن ها  ممکنه بتونه سرعت شما رو بالا ببره، این تیکتی هست که یکی از کاربران(yashar) زده:

با اجازتون من تیکت را دوباره باز کردم تا بهتون بگم که راه حل موضوع را پیدا کردم !! و اگه بقیه کاربرا هم مشکلی مانند این داشتند بهشون بگید. حتی فکر کنم اعلامش تو بلاگ هم مفید باشه، چرا که خیلی ها سرعتشون حداقل ۲۰۰ هست و اگه کانکشن را زیاد نکنند از ۴۰ تا بیشتر هم دانلود نمیتونن بکنن!.
همان طور که گفته بودم با سرور های دیگه با ۱۶ کانکشن در همون ساعات اولیه من با سرعتی حدود ۳۰۰-۴۰۰ دانلود می کردم. دلیلشم این بود که برای هر کانکشن سرور مربوطه محدودیت سرعت نداره و مشکلی پیش نمیاد.
ولی سرور های شما برای هر کانکشن محدودیت سرعت داره! بطوریکه وقتی با ۴ کانکشن دانلود می زنم، سرعتی بالاتر از ۳۰ نمیده ! با ۸ کانکشت حدود ۶۰ و با ۱۶ کانکشن حدود ۹۰ الی ۱۲۰٫ این یعنی اینکه اگه میشد مثلا با ۳۲ کانکشن دانلود کرد احتمالا سرعت دانلود به ۳۰۰ میرسید. که فکر کنم با نرم افزار هایی مانند گِت بات که کانکشن نا محدود دارن، میشه به این سرعت رسید.
حالا راه حل چیه! اگه سرعت اینترنت کاربر خدودای ۱۰۰ کیلوبایت بر ثانیه باشه، باید کانکشن ها را روی ۱۶ تنظیم کنه و با سرعتی حدودا همون ۱۰۰ دانلود کنه.
ولی اگه سرعت بالاتر باشه، باید حتما تنظیم بشه که در عین حال بیشتر از ۱ دانلود انجام بشه. مثلا منی که سرعتی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دارم، تنظیم کردم رو ۵ تا و نتیجه را توی عکس ببینید. در این حالت مثل اینکه یک فایل را با ۸۰ کانکشن دانلود می کنید!
درضمن یک نکته خیلی مهم هم اینه که در تنظیمات آی دی ام همون قسمت کانکشن ها سرعت اینترنت حتما باید داده بشه. من تست کردم، محسوس تاثیر میزاره. مثلا من سرعت را از لیست خودش انتخاب نکردم و دستی ۴۰۰۰۰۰۰ زدم که حدودا (حدودا به خاطر اون قضیه ۱۰۲۴ تا ها) همون ۴۰۰ تا میشه.
نکته جالب آخر اینه که موقعی که مثلا اون ۵ تا دانلود همزمان، ۲ تاش از ۱ سرور میشه، باز همون سرعت را میده! و لازم نیست سرور های فایل هایی که همزمان دانلود میشن، متفاوت باشن! و این خودش تاییدی است به این موضوع که سرور ها محدودیت سرعت برای هر کانکشن دارند.
به عکس نگاه کنید که ۲ تا از سرور ۲۶ دانلود میشه که هردو بالاترین سرعت را هم بین اون ۵ تا دارن! (که فکر کنم اوضاع سرور ۲۶ دیشب بهتر از بقیه بوده!)
امیدوارم که این اطلاعات به درد بقیه کاربرایی هم که مشکل سرعت دارن بخوره.

 

البته توجه کنید که ما برروی سرورهامون محدودیت سرعت نزاشتیم و در مواردی که شما فایل رو به سرور انتقال بدید حتی محدودیت تعداد کانکشن هم ندارید یعنی میتونید ۱۰۰۰ کانکشن بزنید. درضمن اگه بتونید نرم افزار رو طوری تنظیم کنید که از همزمان از چند سرور دانلود کنه سرعت بین سرورها تقسیم میشه و احتمالا بتونید براحتی سرعت خودتون رو پر کنید.