توضیحات مربوط به تورنت

سلام

همونطور که میدونید سیستم تورنت حدودا ۳ هفته هست که مشکل داره و هی قطع و وصل میشه، در این مدت من دائما با پیامهای کوتاه الان خراب هست ، فعلا مشکل داره یا الان درست شده ! پاسخ میدادم. اصولا زیاد اهل غرغر و توجیح کردن نیستم اما اینبار بر خلاف موارد دیگه مشکل خیلی طولانی شده. کاربران قدیمی ما میدونن که اصولا وقتی یک چیزی خراب میشه من سریع درستش میکنم و یا حداقل یک تاریخ براش تعیین میکنم و سعی میکنم به اون تاریخ برسونم. در مورد تورنت این اتفاق نیافتاد. از اونجایی که کاربران توضیح بیشتر خواسته بودند من الان توضیح میدم.

یک موضوع رو مقدمه من توضیح بدم، تورنت یک سیستم غیر قانونی هست. فرق تورنت با سیستم های دیگه (رپیدشیر ، یوزنت و …) این هست که این سیستم قابل ردیابی هست یعنی شما وقتی یک چیزی رو دانلود میکنید دیگران (از جمله شرکتهای مبارزه با کپی غیر قانونی و …) میتونن آدرس شما رو بدست بیارن و از شما شکایت کنن و برای همین برای استفاده از تورنت باید از کسانی سرور خرید که اصولا مشکلی با این زمینه نداشته باشند و سرور رو با شکایت قطع نکنند. اصولا سرورها از هلند تهیه میشه و فروشنده های کمی حاظر به این نوع سرویس هستند و زیاد هم پشتیبانی خوبی ندارند. با این حال ما یک سرویس دهنده خوب پیدا کردیم که چندین ماه از اونها سرویس میگرفتیم و همه چیز خوب بود…

حدودا ۳ هفته پیش یک حفره امنتی در نرم افزار مدیریت مشتری هاستینگ WHMCS پیدا شد.

این حفره به یک هکر اجازه داد تا به سرویسدهنده ما نفوذ کنه و سیستمهای همرو از کار بندازه. (بار ۱) بعد از ۳ روز سرویسدهنده اعلام کرد که دیگه سرویس نمیده و اصلا دیگه فعالیت نمیکنه.(بنظر دلائل دیگه هم بوده ولی فرقی دیگه نمیکرد) اسم این پروایدر http://rapidspeeds.com/ هست که الان سایتش میره رو یک هاست دیگه که اونها رو خرید.

بعد از اون من از یک هاست دیگه سرویس گرفتم و سیستم های تورنت رو روش راه انداختم.- این کار(کامپایل و کانفیگ ) سرور تورنت حدودا ۴-۵ ساعت طول میکشه چون ۵ تا نرم افزار باید با هم تنظیم بشن و هماهنگ بشن و نرم افزار اصلی باید با پارامترهای مخصوصی کامپایل بشه. بعضی وقتا که تورنت دانلود میشه ولی منتقل نمیشه یا مثلا به شما میگه که شما الان یک تورنت دارید به خاطر این هست که یکی از نرمافزارها هماهنگ نیست- به هر حال اینکار رو انجام دادم و رو هاست جدید سیستم رو راه انداختم. این برای ۲ روز بود تا یک هکر هاست جدید رو پیدا میکنه و همه چیز رو پاک میکنهبار )

هاست یک سرور جدید به ما میده و روز از نو روزی از نو. این مشکل تا ۳-۴ روز حل میشه  تا دوباره هکر به هاست برمیگرده و همرو پاک میکنه.(بار ۳) هاست ما یکبار دیگه همه سیستم هارو تصحیح میکنه و برای امنیت بیشتر سیستم رو WHMCS جدا میکنه که هکر نتونه اینکار رو بکنه، برای همین هکر دفعه بعدی به صورت دستی تو تکتک پنل ها لاگین میکنه و همه سیستمها رو پاک میکنهبار ) (حالا اینکه مال همرو پاک کرده یا خیر نمیدونم ولی ما از بدشانساشون بودیم)

تو این ۳ هفته ۴ بار سیستم تورنت ما از کل پاک میشه و من باید سیستم رو از نو میریختم و تنظیم میکردم.  برای هر دفعه هم ۲-۳ روز زمان لازم بود تازه منهای زمانیکه طول میکشید تا شرکت هاستینگ به ما سرور بده.

درمورد سرور۶و۸و ۱۴ این سرورها و سایت اصلی هردو بر روی یک سرور بسیار خوب قرار داشتند. این سرویسدهنده به ما سرویس KVM ارائه میده که وقتی سرور خرابه و حتی بوت نمیشه اجازه میده سرور رو برسی کنیم. وقتی سرور ما قطع شد، حتی این سرویس KVM هم ازکار افتاد و کلا ارتباط ما قطع شد. دیتاسنتر هم جواب نداد که چرا اینطوری هست. ۱۷ ساعت سرور ما قطع بود تا نهایتا درست شد و به نظر نمیاد مشکل سخت افزاری بوده باشه(مشکل برق یا نتورک از خود دیتاسنتر وبوده) من سایت اصلی رو از روی بک آپ راه انداختم ولی فایلهای سرور ۱۴ ازدسترس خارج بود. که بعد از ۱۷ ساعت سرور روشن شد و الان این سرور داره به کارش ادامه میده.

خبر خوب! من بابت این چند هفته قطعی سرور تورنت و خرابی بقیه سرور ها یک هفته به حساب همه اضافه میکنم. گرچه میدونم خرابی ها بیشتر بوده. درصورتیکه نظر یا پیشنهادی دارید تو نظرات اعلام کنید. سرور ۱۵ که دیشب یکی دو ساعت قطع بود به خاطر این بود که پرتش رو ارتقا دادم و آی پی اون تغییر کرد. الان پرت این سرور ارتقا داده شده و سرعت خیلی بالایی به شما خواهد داد.

سرور تورنت الان کار میکنه و تست هم شده(انتقال فایل هم انجام میشه). تا کی؟ خدا میدونه! امیدوارم دیگه هک نشه. قصدم از نوشتن این نوشته این بود که بدونید این اتفاقات افتاده از کم کاری ما نبوده و عوامل غیر مترقبه ! هک و قطعی سرور و … باعث اونها شده. در مورد سرور جدید هم (سرورهای ۱۵ و ۱۶ ) و به زودی ۹ و ۱۰ نظرتون رو بدید که اگه خوب باشن سرور های جدید از این دیتاسنتر تهیه بشه.